tadaalto.sk


Posledné akcie::

  • 20.06.2009 - Marhat
  • 08.05.2009 - Jalšové - Leopoldov
  • 10.04.2009 - Vyšná Boca
  • 20.03.2009 - Alpy
  • 17.01.2009 - Plešivec
  • 12.12.2008 - Liptovská Porúbka
  • 27.11.2008 - Lazy v Bukovej
  • 11.09.2008 - Bradlo a Čachtický hrad
  • 25.10.2008 - Výstup na Strážov

Plánované akcie::

  • 2009 - Malé Karpaty

Odkazy::

RSS Feed

Koniec roka 2009 s batohom cez hory

Posted by mto on 2009-12-28 11:27:29 UTC

Rok 2009 sa nám pomaly končí a my ako novozaložený turistický klub máme za sebou zopár uspešných výstupov a iných spoločenských akcií. Od našej prvej väčšej akcie "Jalšové - Leopoldov" ktorú sme organizovali a článok sa nachádza aj tu na stránke už ubehlo veľa času. A ja by som chcel aspoň v skratke priblížiť niektoré zaujímavé momenty, ktoré sa mi pre nedostatok času nepodarilo popísať podrobnejšie.

Začiatkom júla si niektorí z nás boli vyskúšať základnú prácu z úväzom, lanom a inými pomôckami na Krahulčích vrchoch. Na obrázku vidíme Juraja ako sa snaží zlaniť takú jednu menšiu asi 30 metrovú skalu.

Po tomto jednodňovom kurze nasledovala akciu na ktorú sa Juraj a Milan tešili už dlho dlho predtým. Výstup na Mont Blanc. Koncom júla sa im s Rokošportom podarilo dosiahnuť vrchol a pripísať si na svoj účet prvú zdolanú štvortisícovku.

Jurajovi sa po ceste podarilo stratiť rukavicu a tak sa na vrchol dostala aj jeho rezervná ponožka "palčáky".

Milan síce rukavicu nestratil, ale Juraj ho bez problémov naložil svojim batohom a lanom.

Po Mont Blancu si Juraj a Sodom splnili sen. Výstup na Gerlach Ktorý bol presne 10 rokov zapísaný v kronike chaty v Liptovskej Porúbke. V roku 1999 po výstupe na Kriváň tam tento sen chalani napísali a podarilo sa ho zrealizovať až tento rok. Na Gerlachu bol v podobe sona fotky prítomný aj Sodomov nenarodený syn, ktorého otec v tej dobe ešte nebol známy. Jedno ale bolo z určitosťou jasné. Otec bol na Gerlachu:-)

Hneď po Gerlachu som si ja a Juraj spravili dovolenku na Corsice. Jedným z cieľov bol najvyšší vrch Monte Cinto premenovaný pre nepríjemné počasie a rovnako príjemnú sprievodkyňu na Monte Picinto.

Všetko sme si tam ale nakoniec vynahradili samostatným výletom v požičanom aute. Túto druhú časť výletu sme nazvali príznačne "Rebel tour". Pridala sa ku nám aj kamarátka Zuzka ktorej sme predviedli naše kulinárske schopnosti.

Na začiatku zimnej sezóny si Michal vyskúšal aké to je spoznávať nové jaskyňe. Do jednej z tých prístupnejších vo Veľkej Fatre ho zobral jeho kolega Vilo Gula, ktorý sa tomuto koníčku venuje už dávnejšie.

V ten istý víkend sa ale zbytok našej skupiny nachádzal v Liptovskej Porúbke, kde sme mali tradične na pláne vystúpiť na Släme. Podarilo sa nám zorganizovať aj kamarátky Katku a Zuzku, ktoré s nami boli na Corsice.

A samozrejme nemôžme zabudnúť na druhú Zuzku, účastníčku povestnej Rebel Tour. Ktorá venovala Jurajovi takýto pekný darček k jeho narodeninám.

Andrej a Lucia si ešte pred prvým snehom spravili malú túru na Rokoš. (Lucia sa mi ale niekde stratila)

A ja som sa v decembri rozhodol vyskúšať skialpové lyže na dovolenke v Talianskom Livigne. To som ja, ten fešák v dedkovej legendárnej čapici

Na záver ešte jedna momentka na zaparkované lyže pred barom u Del Piera hneď vedľa najväčšieho strmáku a zároveň jedinej zostupovej cesty dole. Po troch Jagertee sa ale dá zlyžovať aj na chrbte:-)

Všetky fotky a ešte oveľa oveľa viacej sa dá nájsť aj na našej Picasa stránke.

Do roku 2010 Vám želám kopec nových zážitkov a množstvo dosiahnutých nových vrcholov:-) Martin


Pošli priateľovi :: Pridať komentár 2